ENERJİSA İLE ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENİYOR

‘Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!’ sloganıyla 2010 yılında başladığı çocuklara yönelik enerji verimliliği eğitimlerini sürdüren Enerjisa, Ankara’da Enerjisalılar’ın çocuklarıyla buluştu. Enerjisa, eğitimle beraber gerçekleştirdiği çeşitli aktivitelerle çocukların keyifli dakikalar geçirmesini sağladı.

Başkent EDAŞ, AYEDAŞ ve Toroslar şirketleriyle toplam 14 ilde elektrik dağıtım hizmeti veren Enerjisa, ‘Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!’ sloganıyla 2010 yılında başladığı çocuklara yönelik, ‘Enerji Verimliliği ve Enerji Tasarrufu Eğitimleri’ni sürdürüyor. Enerjisa, son olarak Ankara Gençlik Merkezi Necip Fazıl Kısakürek Eğitim Salonu’nda Enerjisalılar’ın çocuklarına eğitim verdi.

Enerjisa’nın enerjik gönülleri enerji verimliliği için sahnede!

Türkiye’nin en önemli konularından biri olan enerji verimliliği hakkında kamuoyunda ve özellikle ilkokul öğrencilerinde enerji tasarruf algısını uyandıracak çalışmalara büyük önem veren Enerjisa’nın sosyal sorumluluk platformu olan “Enerjik Gönüller” ile çalışanların destekleriyle verilen Enerji Verimliliği Eğitimleri ve Bremen Mızıkacıları oyunu, bugüne kadar 280 okulda 190.000 bin öğrenciye ulaştı. Söz konusu projede gönüllü Enerjisa çalışanlarıyla ‘Enerji Verimliliği Tiyatrosu’nu da hayata geçiren firma, Bremen Mızıkacıları oyununu enerji verimliliği temasına uyarlayarak, çocukların eğlenirken öğrenmelerini amaçlıyor.

Aynı zamanda www.enerjimikoruyorum.org web sitesi aracılığı ile çocuklara enerji verimliliğine ilişkin oyunlar sunan Enerjisa, bir başka aktivite olan ‘Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum’ ile çocukların eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlıyor.

Toplam 280 okulda eğitimlerini tamamladı

Bugüne kadar, Türkiye genelinde çeşitli illerde toplam 280 okulda eğitimlerini tamamlayan Enerjisa, bu yıl içinde ise Başkent EDAŞ ile Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Ankara’da; Toroslar EDAŞ ile Gaziantep, Hatay, Mersin, Adana’da ve AYEDAŞ ile İstanbul’da eğitimlerini sürdürecek.